09 Cze 2012

Stawkolodzy czyli sympatycy serialu  „Stawka większa niż życie” przyjechali na dwa dni do Olsztyna. 

W tę sobotę wędrowali  po Starym Mieście śladami serialu. Wcześniej spotkali się ze Stanisławem Mikulskim, który niezapowiedziany – z ręką na temblaku, po przebytej niedawno operacji ręki – zjawił się w klubie „U Artystów”. Aktor opowiadał na liczne pytania dotyczące serialu, ale także najnowszej produkcji w której wystąpił z Emilem Karewiczem – „Stawka większa niż śmierć”.

Stanisław Mikulski obejrzał też wystawę na której zgromadzono  między innymi zdjęcia z 1967 roku, kiedy powstawały  „olsztyńskie” odcinki „Stawki”.

Wystawa na parterze  klubu „U Artystów” ma być czynna całe lato. Może stanie się zaczątkiem Muzeum Hansa Klossa w Olsztynie?

Zaułek „Stawki większej niż życie” już jest i pod nim w samo południe w sobotę sfotografowali się uczestnicy zlotu. Wśród nich był nestor olsztyńskich fotoreporterów  – Wacław Kapusto.

 

3 komentarze »

 1. w Katowicach bylo muzeum Hansa Klossa – ale istnialo tylko ok pol roku, pomimo, ze bylo zrobione z pomyslem. Ciekawe dlaczego tak krotko dzialalo i co sie stalo z eksponatami? czy beda teraz w Olsztynie?

  Komentarz by Dyl S. — 10 czerwca 2012 @ 22:09

 2. Jest pomysł, by założyć w Olsztynie kwaterę „Stawki”, bo muzeum, to chyba zbyt muzealnie brzmi.

  Komentarz by Marek — 10 czerwca 2012 @ 22:23

 3. No i rozpoczely sie wakacje.. Gdzie te czasy, kiedy wstawalo sie rano, ogladalo o 9 Stawke wieksza niz zycie, Wakacje z duchami, Podroz za jeden usmiech, Stawiam na Tolka Banana lub Czterech pancernych i potem bieglo do kolegow na podworko, wpadajac do domu tylko na obiad.. dwa miesiace oderwania od szkoly i obowiazkow. Czas biegnie nieublaganie, widac to po nas, widac to po p.Mikulskim.
  Serdecznie pozdrawiam Panie Marku 🙂

  Komentarz by Paulus aus Neidenburg — 4 lipca 2012 @ 10:00

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Blog Marka Barańskiego

Powered by WordPress
Designed by Edytor Sp z o.o.